Šťastné a veselé

24. prosince 2013 v 7:57 | ღClawdeeenkaღ |  Novinky
Ahoj, teď jsem tu celkem nebyla že?
Zítra nejspíš napíšu deník ze dnů 22-24. 12, abyste taky "viděly" jak slavíme vánoce. Myslím že je to dobrý nápad a nejsem sama, a než se půjdu podívat na vaše blogy tak si dáme bleskovku, která nebude na správné odpovědi ale nabody, takže k dané otázce musíte napsat co nejvíc odpovědí.
Ten s nejlepšími odpověďmi bude moje BEST AFFS (draculaura-frankie ty už jsi [zapíšu Tě] ale můžeš soutěžit o diplomek nebo glitterku :-). ) A vzhledem k tomu že jsou Vánoce mají volný vstup všichni co nejsou affs taky o diplom nebo glitterku.
PS. je to fakt pro blbečky Mrkající
PPS. A ne fakt nejsem věřící jak by se mohlo zdát :-b
1. otázka
Proč se Vánoce již 2013 let slaví ve většině Evropy 24.12.?

2.otázka
Kdy se narodil Ježís Kristus

3. otázka
A co s ním jako má společného Josef?

4. otázka
Co je to kadidlo?

5. otázka moje oblíbená- jsem na vás zvědavá
Jak vznikla tradice vánočních stromků? (který ještě nemáme nastrojený a dost mě to štve!)

6.otázka
Bavillo vás to aspoň trochu?

OK, so bye and see you
Šťastné a veselé přeje ღClawdeeenkaღ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

klikni že jsi tiu byl/a

klik

Komentáře

1 Andy monster Andy monster | E-mail | Web | 24. prosince 2013 v 13:54 | Reagovat

1. Narodil sa Ježiško v Betléme.
2. 24.12
3. Je to jeho otec.
4. Kadidlo, neboli olibanum (anglicky frankincense, hebrejsky לבונה, levona; arabsky لبٌان, lubbān) je vonná pryskyřice, která se připravuje z tzv. klejopryskyřice. Získává se z kmene kadidlovníku (Boswellia), užívaná v kombinaci s myrhou a balzámem a při pálení vydává kořeněné aroma.

Používá se často při různých náboženských obřadech i při meditacích. Užívání kadidel jako součást náboženského rituálu převzalo ve starověku východní, později i západní křesťanství.
5. Vánoční stromky měly ochranitelskou funkci. Ozdobené větve rozdávali i koledníci. Podle tradice a taky podle první zmínky se stromek také zavěšoval nad štědrovečerní stůl, ovšem špičkou dolů.

Tradice zdobení stromku, jak ji známe dnes, pochází z německých měst. Zpočátku nebyl zdoben svícemi. Jedna z prvních zpráv o ozdobeném osvětleném stromku v místnosti je v brémské kronice z roku 1570. Nejdříve bychom jej našli v cechovních a řemeslnických domech. Do soukromých prostor začal pronikat až v polovině 17. století. V 19. století opouští německé prostředí. Ujímá se nejprve ve městech, poté na venkově, většinou ho přijímají dříve protestanté než katolíci. Katolická církev považovala zpočátku zdobení stromů za pohanský zvyk. V mnohém měla pravdu. Germánské kmeny prý tak kdysi o zimním slunovratu uctívaly boha Wotana. Podobně i Keltové ozdobenými stromky či větvemi uctívali boha Slunce.
6. Áno, len trochu ťažké otázky.

2 elzdeen elzdeen | E-mail | Web | 29. prosince 2013 v 16:02 | Reagovat

prosím udelas uz monsters free time

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama